پايگاه فرآوري محتواي رسانه " محتوا " "رسانه " "توليد محتوا "

توليد ،انتشار تعامل

 

آنچه در صفحه وبلاگ بیشتر به آن خواهیم پرداخت :

 

رشد و توسعه تکنولوژی و تغییرات اجتماعی نیازها و شغل های جدیدی را خلق می کند.

با توجه نیاز که واحدهای مختلف خدماتی ،تولیدی،آموزشی و علمی و کسب وکارهای کوچک و بزرگ به تولید انواع محتوا دارند، بازار رقابتی و نیاز به شناساندن وتبلیغ باعث شده تولید محتوا برای پایگاه های اطلاع رسانی فعالیت ها تبدیل به یک نیاز ضروری و روزمره شود.

به همین جهت ما شاهد تولد و رشد یک عنوان شغلی با نام نویسنده محتوا ،تولیدکننده محتوا،نویسنده آزاد کار(فریلنسر) هستیم

به خاطر نوپا بودن و تازگی این مشاغل نام گذاری و تعیین حد و حدود و شرح وظایف برای آنها قدری دچار نوسان و تغییرات است ولی چیزی که نقطه مشترک همه آنهاست، تولید و تکثیر محتواست.

اگر بخواهیم بیشتر در مورد شغل محتوا نویسی بگوییم ، اینکه به نظر میرسد برای رشد و پیشرفت در این حرفه علاوه بر نویسندگی که به صورت تجربی و مداومت و تکرارعمل نوشتن، شخص مهارتهای خود را توسعه می دهد نویسنده محتوا باید زمانی راهم در فضای دیجیتال و در جهت آشنایی با نیازها و نوع نوشتن مناسب با مخاطب و وسایل ارتباطی نوین سپری کند تا تونایی و پختگی لازم را بدست آورد.

بسیاری از افراد خودشان مدیریت وبلاگ و شبکه ارتباطی شان را انجام می دهند و در مقابل عده ای دیگر ترجیح می دهند به تجارت یا کسب وکار تخصصی شان برسند و مدیریت تولید محتوا و تبلیغ را به دیگری بسپارند.

با توجه به اینکه محور وهدف مان در وبسایت پرداختن به مقوله محتوا و ارایه مباحث آموزشی در رابطه با نویسندگی و وسایل ارتباطی و انتشار نمونه کارها ،رپورتاژآگهی ، گزارش، مقاله و مباحث تئوریک نحوه نوشتن در فضای سایبر است ، عمده فعالیت وبسایت روی همین آیتم ها و آنالیز آنها متمرکزخواهد بود.

 

                                                                      سیامک اسلامی .محتوا۲۰