بلاگ weblog

بلاگ -محتوا20 -blog- mohtava20
mohtava20

 

 بلاگ۲۰ بولتن،خبرنامه، بستر ارتباط و تعامل با کاربران،مخاطبان وهمه علاقه مندان است.محتوای وبلاگ در برگیرنده مطالب ،اخبار ، یادداشت ، و بطور کلی موضوعاتی است که می تواند در زمینه تولید محتوا، و به تبع آن شناخت رسانه مناسب برای ارسال پیام مورد نظر ما به سوی مخاطب سودمند باشد.

 بلاگ


پیامی که محتوای آن همدلی است

روی قوطی های کنسرو اهدایی به سیل زدگان با ماژیک نوشته شده: “دوباره با هم می سازیم”تصویر را در سایت تابناک دیدم که سایت مشرق نیوز منتشر کرده اما موضوع مهم تفسیر آن است.

نگران نباشید-ما به فکر شما هستیم- تنهایتان نمی گذاریم- روی ما حساب کنید- دوستتان داریم-مهربانی زیباست و …..محتوای این پیام چه می تواند باشد؟ دوستی – محبت – عشق ودر یک کلام هم پیمانی وهمدلی این پیام با وسیله یا رسانه ای که اینجا قوطی های کنسرو است با محتوایی که مضمون آن همدلی است به مخاطبانی که شاید به شکل عام بشود گفت کل مردم ایران هستند ارسال شده است.فکر می کنم از این ساده تر نشود معنی پیام ،رسانه و محتوا را تشریح کرد.

پیامی که محتوای آن همدلی ومهربانی است با رسانه به نام قوطی های کنسرو و مخاطبانی به نام …


خدا عادل را دوست دارد !

این چند خط برای قدر دانی ودست مریزاد به عادل فردوسی پور نوشته شده است.

جا دارد تا برای فعالیت ارزشمندی که به گواه همگان، بیش از دو دهه با صداقت و استمرار  توام بوده ،از جنابعالی وگروه همکارتان قدردانی گردد.

از تلاش شما برای تولید و ارایه برنامه ای با کیفیت که زیر ساخت و سنگ بنای آ ن حفظ اصول اخلاقی، آزادگی و انسانیت بوده ،سپاسگزارم.

این روزها خبرهایی نا خوشایند با مضامین مایوس کننده در مورد تغییرات در برنامه نود منتشر می شود.

اگر چه گاهی وقت ها تغییرات لازم و در مواردی ضروری است، اما چه کنم که شناخت و تجربه من به عنوان یکی از جمع این ملت، این طور گواهی می دهد که متاسفانه هدف از تصمیماتی که دارد اتخاذ می شود، نباید در جهت خیر و صلاح، و به اصطلاح روشنفکران قدیمی، تمشیت واقعی و درست امور باشد.

اینکه نیت واقعی شان چیست و کجا می خواهند برسند، الله اعلم ، اما به گمانم خدا باید شما را خیلی دوست داشته باشد.

چرا؟ چونکه این امکان برای شما فراهم شده تا برای بیش ازدودهه محبوب قلب های هم وطنتان باشید و در قاب رسانه قدرتمندی مثل تلویزیون بدرخشید.

البته در مقابل شما هم با  تلاش روز افزون و در کمال صداقت با مردم همراهی کرده اید. بی پیرایه و همیشه مقید به ارزشهای اخلاقی بوده اید.

این را از این جهت می گویم که شاید در این چند دهه هزاران هزار نفر مثل شما که شاید خیلی ها شان آدم های توانا و متخصصی بودن گرفتار مدیریت های ناکارآمد، باندی،جناحی،کم سواد و… شدند و اصلا فرصتی برای بروز وظهور نیافتند.

خدا می داند چه سر نوشتی پیدا کردند. راه دیگری یافتند؟ راهی غربت شدند؟ یا … اگر سرنوشت خوبی پیدا نکرده باشند چه کسی باید پاسخگو باشد؟

پس عادل جان آگاه باش که خدا تو را خیلی دوست دارد.تو “عادل فردوسی پور” مجری دوست داشتنی ومشهور ملت ایران می مانی.

امیدورارم وایمان دارم همچنان موفق خواهی ماند.سال نو برای تو و همه هموطنان گرامی و اخلاق مدار مبارک باشه.

پیروز باشید


واکنش مردم به انتشار خبر پولی شدن ۵ تونل در تهران !

چند روز پیش رسانه ها خبری را مبنی بر پولی شدن ۵ تونل در تهران منتشر کردند. واکنش افکار عمومی به این خبر آنی، بسیار تند و تا حد زیادی پرخاشگرانه به نظر رسید.

اما به راستی دلیل ویا دلایل این نوع واکنش از سوی مردم چه بود؟

فرض کنیم مواجهه مردم با چنین خبری ده سال پیش یا قدر ی کمتر و بیشتر از این صورت می گرفت. آیا آن موقع هم همین واکنش را از خود نشان می دادند؟

تفیسر این باز خورد های آنی و اکنش های بدون مطالعه و تحقیق کافی در مورد  چند وچون، اصالت و صحت وسقم خبر چیست؟

آیا می توان گفت این ها دلیلی بر  مدعای نا امیدی و بی اعتمادی مردم نسبت به  مسئولان و به تبع آن عدم امیدواری به آینده و بهبود اوضاع است؟

شاید همین نا امیدی ها وسر خوردگی های انباشته شده است که حالا مردم را مجاب می کند تا خود را محق بدانند که به مثابه  قصاص قبل از جنایت رفتار نموده، و خبرهایی از این دست را پیشاپیش مردود و رندانه تلقی نمایند.

۹۷/۱۰/۲۵                   تلگرام: novinmohtava1                @novinmohtava1  :اینستاگرام


(مصاحبه مربوط به سال ۹۵) 

مصاحبه خبری با یکی از اعضای شورای شهر کرج – تیر ۹۵

میز گرد گروه خبرنگاران با رییس کمیسیون بهداشت ودرمان شورای اسلامی شهر کرج،روز گذشته (یکشنبه) در محل ساختمان شورا و دفتر “دکتر صادق باغستانی”،رییس کمیسیون یاد شده برگزار گردید.

در ابتدا ی جلسه ضمن یادآوری برخی مطالبات مردم و نیز نواقص وکاستی های موجود در حوزه بهداشت ودرمان از دکتر باغستانی خواسته شد پاسخ های شفاف برای سوالات ارائه نمایند.

رییس کمیسیون بهداشت با ابراز علاقه نسبت به مطرح شدن سوالات مطالبه گرایانه و چالش بر انگیز گفت:

امیدوارم نگاه ها منصفانه باشد. در این صورت اگر کمی و کاستی هایی هم باشد ،پذیرفته میشود.همانطور که پیشتر هم گفته ام اتفاقات بسیار خوبی افتاده.

شاید بتوان گفت در حوزه بهداشت ودرمان معجزه ای در استان البرز اتفاق افتاده که در طول چهل سال گذشته بی نظیر بوده است آنهم افزایش تخت های بیمارستانی در حوزه دولتی در کرج و استان البرز بوده است که عمدتا در چهار بیمارستان شهید رجایی، با هنر، مدنی وکمالی بوده است.

میتوان گفت کرج فقیرانه ترین سرانه را بابت سرانه تخت های بیمارستانی به خود اختصاص داده.یعنی چهار دهم تا نیم تخت به ازای هر هزار نفر.

“دکتر صادق باغستانی” در مورد عملکرد “مدیریت شهری” در راستای افزایش و بهود سرانه های بهداشتی ودرمانی گفت:”مدیریت شهری”، در سه حوزه کار کرده است.

افزایش تخت های بیمارستانی،معافیت وتخفیفات در ساخت وساز  اماکن بیمارستانی .سومین قدم به لحاظ بروکراسی اداری میباشد که از این جهت هم قدم هایی برداشته شده است.

ایشان همچنین در مورد نحوه و چگونگی ورود شهرداری به موضوع ساخت وساز و نیز مشکلاتی که ساخت و وتوسعه بیمارستان کمالی،عمدتا برای ساکنین منطقه پدید میآورد،اینطور پاسخ گفت:

مسولیت فنی وعمرانی این پروژه را دانشگاه پذیرفته  است.از سوی دیگر حق قانونی شهر وندان باید لحاظ شود .بعنوان مثال روبروی بیمارستان ملک معارضی وجود دارد که باید عقب نشینی کند. بطور کلی گاهی وقت ها الویتی،الویت دیگر را تحت الشعاع قرار میدهد.

وی همچنین در توجیه ارجحیت توسعه بیمارستان به جای ساخت مکان جدید،میگوید: ساخت وساز وتوسعه در بیمارستان های قدیمی به خاطر وجود زیر ساخت میتواند هزینه ها را تا نصف کاهش دهد.

در ادامه گفت و گو ،از این عضو شورای شهر در مورد ضعف مدیریتی شهرداری در جذب سرمایه ها سوال شد:

شهرداری کاربری درمانی را اعلام نمیکند.واحد املاک شهرداری گاها  نسبت به شناسایی املاک بی توجهی می کند.وجاهایی که باید ورود کرده وبستر توسعه را مهیا کند با تانی حرکت میکند البته لزوما بخش درمان نبوده .بخش های دیگری هم هست.ونهادینه شده.واقعیت این که من هم گله مندم وتا الان نتوانسته ام پاسخی پیداکنم.

سوال:

در مورد تخت های اعصاب و روان در بیمارستانها ،شورا تمهیدی اندیشیده؟فکر میکنم تنها در بیمارستان “با هنر” آن هم تنها شش تخت برای بستری وجود داشته باشد که  جوابگو نیست.

دکتر باغستانی:

قطعا.تمهید همین قیدی بوده که برای واگذاری “بیمارستان کوثر” داده ایم.در این زمینه دانشگاه باید عمل کند. البته در بخش خصوصی درمانگاهی در کرج (چهار راه  طالقانی)،دایر شده که چندی پیش بازدیدی هم از آنجا داشتیم.

در مورد خانه های سلامت وضعیت به چه شکل است؟

_همین قدر میدانم که مثل سالهای قبل دارند کار میکنند و فعالیتشان کمتر نشده.ما نظارت داریم ولی به نظر میرسد برای گسترش کیفی با مقاومت هایی روبرو هستیم.

درحوزه کاهش آمار طلاق :ضمن همکاری با معاونت پیشگیری دادگستری در فرهنگسرای غدیر محله اسلام آباد مرکزی را در نظر گرفتیم.طبق آماری که دوستان ارایه میکنند،توانسته اند آمار طلاق را بیست در صد کاهش دهند.به این شکل که معاونت پیشگیری افراد را به این مرکز معرفی میکند و آنها نیز به افراد مشاور های لازم را میدهند و راهنمایی های لازم به عمل می آید.

اقدام دیگر مورد دیگر “کلینیک کنترل خشم”، با همکاری اداره ورزش وجوانان انجام شد.که در غالب مراکز فرهنگی به اجرا درآمد.

همچنین جشنواره رهایی ،که با موضوعیت اعتیاد و پیامدهای آن بود.

اقدام دیگر برگرداندن زمین هفت هکتاری است که سالیان متمادی معلق مانده بود و هم اکنون دو هکتار از آن تحت عنوان “بیمارستان سرمد” توسط بخش خصوصی و با تعرفه دولتی در محله “حسن آباد کرج” در حال ساخت است.

 _در مو رد درمان بیماریهای اعصاب و روان ومواردی مانندبستری برای ترک اعتیاد که غالبا توسط بخش خصوصی انجام میشود.در بسیاری از موارد بیماران توانایی و استطاعت لازم را برای پرداخت هزینه های در مان ندارند در این مورد راهکاری مانند پرداخت یارانه یاپوشش های بیمه ای اندیشیده شده؟

در این مورد ظاهرا باید ساختارها بازبینی شود.بهزیستی کمیته امداد و سایر ارگانهای ذیربط. هر چند شورای شهر اکراه ندارد اگر بتواند همکاری کند.ضمنا گاهی موضوع ماده هفده ما درمورد کمک به نیازمندان ،وقت زیادی از افراد میگیرد.

_در مورد موضوع جذب سرمایه گذاری ها توضیح دهید: مصوب شد که هیچ تغییر کاربری صورت نگیرد. این راه حل نیست باید مفاهمه در میان باشد. خوب است دفتر چه ای تهیه شود و انواع واقسام تسهیلات وراهکارها،عنوان شود و بخش خصوصی هم مطلع گردد.

رییس کمیته بهداشت و درمان شورای شهر کرج در مورد موضوع متکدیان نیز با اشاره به همکاری دستگاه ها گفت:در حوزه متکدیان اتفاق خوبی که افتاد این بود.ما از دوازده دستگاه دعوت به همکاری کردیم  از جمله استانداری ،خدمات شهر،بهزیستی ،کمیته امداد،شهرداری سازمان زیباسازی.از دی ماه سال قبل شروع شد. خوشحالم الان عنوان میکنم که روزانه چهل متکدی را از استان خارج می کنیم.

 

۲ دیدگاه‌

  1. پریوش حسینی پور گفت:

    اگه مطلب برای صفحه بلاگ نیاز باشه من برای همکاری آمادگی دارم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خريد
There are no products in the cart!
Subtotal
تومان0
Total
تومان0
Continue Shopping
0